Zavírač dveří GEZE

Otevřené, zejména vchodové dveře, lákají nenechavce, a navíc takovéto nechtěné větrání nepřispívá úspoře za teplo. Nejlevnějším a nejrychlejším způsobem je instalovat zavírač dveří GEZE. Pro všechny značky zavíračů se vžil nepřesný název Brano.

V základu se zavírače dveří dělí podle šířky a váhy dveřního křídla. Na lehké interiérové dveře se používají zavírače dveří typu GEZE TS 1000, GEZE TS 1500, GEZE TS 2000 a GEZE TS 3000. Na těžší vchodové či bezpečnostní dveře se používají zavírače dveří typu GEZE TS 4000 či GEZE TS 5000, které jsou silnější a mají více funkcí. Zavírače dveří typu GEZE TS 1000, GEZE TS 1500, GEZE TS 2000 a GEZE TS 4000 se dodávají s lomeným ramínkem. Zavírače dveří řady GEZE TS 1500, GEZE TS 3000 a GEZE TS 5000 jsou dělané pro kluzné lišty. Ty zastanou podobnou funkci jako lomená ramena, ale při zavřených dveřích neruší trčícím ramenem do prostoru.

Zavírač dveří GEZE se montuje na dveřní křídlo na straně i proti straně pantu. Je možná i opačná montáž zavírače: a to na zárubeň dveří s tím, že rameno nebo kluzná lišta je umístěna na dveřním křídle.

Až na jmenované zavírač dveří typu GEZE TS 1000 a GEZE TS 1500 se dají ostatní zmíněné zavírače dveří GEZE použít na dveře s protipožární odolností. Zavírače dveří GEZE mají příslušný certifikát. Dříve prohlášení o shodě, nyní prohlášení o výkonu. Nutností je instalace na takové dveře s montážní deskou.

Montáž a následné nastavení zavírání všech uvedených druhů zavíračů dveří GEZE je jednoduchou a intuitivní záležitostí. Každý zavírač dveří GEZE je vybaven montážním materiálem, vrtací šablonou a obrázkovým manuálem. Zkušený technik zvládne instalaci a nastavení zavírače dveří GEZE během slabé půlhodinky.

Technické nákresy a podrobnější návody naleznete zde